ATRAKCJE

Pustkowo to malowniczo położona miejscowość pomiędzy Pobierowem a Trzęsaczem. Wszyscy wczasowicze mogą tutaj liczyć na moc atrakcji. Pustkowo dysponuje, bowiem nie tylko pięknymi plażami, ale również mnóstwem atrakcji. Znajdziecie tutaj korty tenisowe, wypożyczalnie rowerów, kameralne restauracje z pysznym domowym jedzeniem.

W pobliżu znajduje się kino (w Trzęsaczu), w którym można oglądać pełną dramatów historię kościoła, który niegdyś stał tuż przy brzegu morza. W Niechorzu z kolei można wejść na szczyt latarni i podziwiać piękny pejzaż całej okolicy.

Okolica to czyste lasy, rezerwaty przyrody, nowoczesne ścieżki i trasy rowerowe, atrakcyjne kąpieliska, mnóstwo zabytków, obiekty sportowe dla miłośników aktywnego wypoczynku, łowiska wędkarskie, statki pirackie, kolej wąskotorowa, etc.

Atrakcji w okolicach Pustkowa jest mnóstwo, a to wszystko w małej i cichej miejscowości.

PUSTKOWO
Jedną z ważniejszych atrakcji w Pustkowie jest wierna kopia krzyża z Giewontu. To właśnie w tym miejscu startują pielgrzymki motocyklowe do Zakopanego. Malownicza okolica zachęca do jazdy na rowerze, spacerów po plaży, a także do aktywności sportowej. W Pustkowie znajdują się korty tenisowe oraz piękny Park Przyjaciół Pustkowa.

TRZĘSACZ
W Trzęsaczu najważniejszą atrakcją jest niewątpliwie ruiny gotyckiego kościoła na skarpie – warto w tym miejscu odwiedzić również multimedialne muzeum na klifie. W Trzęsaczu możemy też zagrać w minigolfa, wybrać się na tor quadów, wejść na platformę widokową i oczywiście rozkoszować się urokami malowniczej plaży. Dla miłośników mocnych wrażeń jest też atrakcja w postaci lotu paralotnią.

POBIEROWO
W Pobierowie turyści uwielbiają słynną ulicę Grunwaldzką, która rozciąga się na przestrzeni 4 km, aż do samego Pustkowa. To ulica, która tętni życiem przez całą dobę. Znajdują się tutaj liczne lodziarnie, puby, dyskoteki i sklepy z pamiątkami. Wielką atrakcją Pobierowa jest także „Magiczny Domek”, który dosłownie stoi na głowie!

REWAL
Warto wybrać się na przejażdżkę słynną nadmorską kolejką wąskotorową. W samej miejscowości znajduje się szereg atrakcji dla całej rodziny, jak chociażby: Rewalskie Wieloryby, Bajkowa Chata, Park Wieloryba *ze słynną rybką Nemo!), a także wystawa klocków LEGO. Na romantyczny spacer warto wybrać się do Alei Róż i Zakochanych.

NIECHORZE
To niezwykle urokliwa miejscowość, w której warto odwiedzić Motylarnię, wejść na Latarnię Morską, z której roztacza się bajkowy widok, a także odwiedzić Muzeum Rybołówstwa Morskiego. W czasie spaceru koniecznie trzeba zobaczyć słynny pomnik Foki Depki.

POGORZELICA
W Pogorzelicy znajduje się Park Miniatur i Kolejek – prawdziwa gratka zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Można też tutaj wybrać się do kręgielni i na spacer do Sosnowego Boru Bażynowego.