Zaplanuj swój wypoczynek

Pustkowo to malownicza okolica, jaka może natchnąć każdego turystę do zwiedzania urokliwych zakątków i wspaniałych zabytków, z których każdy opowiada swoją historię. Trasę wycieczki warto rozpocząć od repliki krzyża z Giewontu, jaki wykonany jest w skali 1:1. Jest to niewątpliwie wielka atrakcja, która będzie stanowić dobry początek naszej wycieczki. W tym miejscu znajduje się także wygodne przejście na plażę, jakie dostosowane jest również do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Trzęsacz

Piaszczystą szeroką plażą można spokojnie przejść do Trzęsacza, gdzie znajduje się słynny kościół posiadający dramatyczną historię. Są to ruiny budynku z XIV/XV wieku. Pierwotnie został on wybudowany około 1800 metrów od brzegu morza, jednak nieustanne przybliżanie się brzegu i działalność fal morskich sprawiły, że przetrwała jedynie południowa ściana wspaniałego kościoła.

Będąc w tej miejscowości nie można zapomnieć o Muzeum Historii Trzęsacza, Na 15 południku, które dostarczy  nam wielu cennych wiadomości na temat historii miejsca i wielu innych ciekawych wydarzeń, jakie rozegrały się na tych ziemiach. Oprócz tego warto odwiedzić neogotycki kościół z XIX wieku, gdzie znajduje się imponujący ołtarz przeniesiony z kościoła na klifie. Na pewno warto zobaczyć tę perełkę na własne oczy.

Niechorze

Następnie na trasie wycieczki powinno się znaleźć Niechorze, gdzie również można znaleźć wiele wspaniałych atrakcji. Wśród nich znajduje się wspaniała latarnia z tarasem widokowym. Warto pokonać liczne i pokręcone schody, by później rozkoszować się wspaniałym pejzażem, jaki wokół się roztacza. W Niechorzu znajduje się także urokliwe jezioro, a także rezerwat przyrody, jaki na pewno zrobi na nas wrażenie. Na koniec pobytu w tym miejscu warto odwiedzić Muzeum Rybołówstwa Morskiego.

Kamień Pomorski

W okolicy znajduje się także Kamień Pomorski, gdzie na turystów czeka wiele wspaniałych atrakcji. Najbardziej słynna jest katedra św. Jana Chrzciciela, gdzie znajdują się ogromne i piękne organy z XVII wieku. Co roku odbywają się tutaj popularny Festiwal Muzyki Organowej i Katedralnej. Spacer po zabytkowej starówce także dostarczy nam wielu niezapomnianych wrażeń. Należy zwrócić uwagę na gotycki ratusz, bramę wolińską z XIV wieku, a także na wieżę piastowską również z XIV wieku oraz na koniec można się wybrać na wyspę Chrząszczewską, gdzie znajduje się słynny Królewski Głaz granitowy o obwodzie 20 metrów.

Nadmorska okolica to wiele wspaniałych wrażeń i zabytków, które opowiadają swoją historię. Warto wybrać się na taką wspaniałą wycieczkę, jaka na pewno urozmaici nam pobyt. Pustkowo leży w dogodnym miejscu, więc wszystkie odległości do najsłynniejszych miejsc w pobliżu można pokonać w krótkim czasie i zapewnić sobie tym samym wiele niezapomnianych wrażeń.

Rezerwat Żubrów

Pobyt z dziećmi nad morzem powinien być okazją do poznania świata przyrody i wielu innych atrakcji, jakie oferuje nam malownicza okolica. Na  mapie naszej podróży powinien się znaleźć Rezerwat Żubrów w Międzyzdrojach, a także Woliński Park Narodowy. Będzie to wspaniała wycieczka i okazja do poznania zwyczajów i cech charakterystycznych poszczególnych zwierząt, z jakimi na co dzień nie mamy kontaktu. Poza tym poznaje się bogaty świat roślin, a także można odwiedzić słynne muzeum, które na pewno dostarczy nam wielu wrażeń i pozwoli spędzić miło czas z własnymi dziećmi. Jest to zarówno dobra zabawa, jak i wspaniała lekcja przyrody, na jaką zawsze warto się wybrać.

Park dinozaurów

Świetnym pomysłem na atrakcję dla dzieci jest park dinozaurów, jaki znajduje się w okolicach Kamienia Pomorskiego. Mamy tutaj do czynienia ze wspaniałymi figurami o imponujących rozmiarach. Oprócz tego do dyspozycji dzieci jest spory plac zabaw, a także restauracja i wiele innych ciekawych propozycji, z jakich warto skorzystać. Dinozaury na pewno zachwycą nasze dzieci, więc nie można ominąć takiego miejsca, gdy odpoczywamy nad morzem.

Kolej Wąskotorowa

Każde dziecko marzy o tym, by wybrać się w podróż wspaniałą kolejką. W gminie Rewal mamy taką możliwość, dzięki czemu cała rodzina może przeżyć niesamowitą przygodę. Podróż jest całkowicie bezpieczna i atrakcyjna, gdyż kolejka porusza się z niewielką prędkością 25km/h, co oznacza, że można podziwiać wspaniałe widoki i czuć się spokojnie nawet z małymi dziećmi. Oprócz tego czeka na nas wiele atrakcji w postaci festynów, uroczystości i świętowania połączonego z pieczeniem kiełbasek na ognisku, a także wiele innych przyjemnych chwil, jakie na pewno na długo zapadną nam w pamięć.

Pobyt nad morzem wraz z dziećmi to wiele wspaniałych propozycji, dzięki którym zarówno rodzice, jak i dzieci mogą się zrelaksować i odpocząć, a także przeżyć niesamowite chwile. Dlatego warto się zdecydować na skorzystanie z propozycji, jakie najbardziej nam odpowiadają.

Sport i rekreacja

Odpoczynek nad morzem może być również aktywny. Gdy już wyleżymy się na plaży i odpoczniemy, można się zainteresować wieloma atrakcjami, jakie okolica ma nam do zaoferowania, a na pewno doskonale spędzimy czas swoich letnich wakacji.

Pustkowo

Miłośnicy tenisa ziemnego mogą wykorzystać korty tenisowe, jakie znajdują się w Pustkowie przy ulicy Spacerowej. Poza tym można się zdecydować na bardziej ekstremalne dyscypliny sportowe jak chociażby windsurfing, a także zdecydować się na paralotnię, by rozkoszować się wspaniałymi widokami. Mogą się na to zdecydować zarówno osoby bardziej zaawansowane, a także amatorzy. Jest  to doskonały pomysł na to, by umilić swój czas, gdy wypoczywamy nad morzem, a na pewno będą to dla nas niezapomniane doznania.

Rewal

Prawdziwą atrakcją dla wszystkich wypoczywających nad morzem jest rozbudowany kompleks sportowo-rekreacyjny, jaki znajduje się w Rewalu. Można poszaleć w skate parku, a także spróbować swoich sił na torze lekkoatletycznym czy na korcie tenisowym. Znajduje się tutaj wielka hala widowiskowo-sportowa, na której odbywa się wiele wspaniałych wydarzeń, na jakie warto zwrócić uwagę.

Dziwnów

W Dziwnowie na pewno trzeba wybrać się na wspaniałe rejsy statkami pirackimi, co będzie doskonałym doświadczeniem dla każdej osoby dorosłej, ale także dla dzieci, które uwielbiają tego rodzaju atrakcje. Warto również odwiedzić słynną aleję gwiazd sportów. Można tutaj podziwiać repliki medali słynnych sportowców jak chociażby Irena Szewińska, Pawła Nastuli czy Mariusza Pudzianowskiego.

Pobierowo

Wspaniałą atrakcją dla wszystkich turystów jest park linowy w Pobierowie. Można tutaj przeżyć wiele niezapomnianych i ekscytujących chwil. Jest to propozycja zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Tego rodzaju atrakcje to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mogli uprzyjemnić sobie swój wypoczynek nad morzem.

Aktywny wypoczynek nad morzem to dobry pomysł dla każdego. Okolice Pustkowa oferują wiele atrakcji, jakie sprawią, że urozmaicimy sobie swój pobyt w tym miejscu. Warto zdecydować się na to, co nam najbardziej odpowiada i przeżyć niesamowite chwile podczas swoich słonecznych wakacji.